Siber güvenlikte log denildiğinde Türkçe karşılığı olarak herhangi bir şey kullanılmaz ve teknik bir terim olarak güvenlik dünyası tarafından benimsenmiştir. Bilişimde güvenlik için log tutmak, bir aracın ilk hareketinden, konforuna ve frenleme yapmasına geçen süreçteki etkisi ile doğru orantılıdır. Kısacası log tutmak bir ağ içerisinde her türlü hareketin kaydedilerek güvenlik amaçlı kontrol edilmesidir. Loglama resmi olarak da zorunludur. Log tutmak güvenlik için de ayrıca bir öneme sahiptir. Herhangi bir halka açık ücretli ya da ücretsiz internet paylaşımında siber suç işleyenlerin bulunabilmesi için böyle bir zorunluluk konmuştur. Firewall ve loglama sistemleri bu yüzden önemlidir. Isparta firewall Ve loglama sistemleri hizmeti vererek bu önemi yerine getiriyoruz.

Firewall yani Türkçe karşılığı ile güvenlik duvarı, ağa gelecek her türlü tehdit ve saldırıya karşı kullanılmaktadır. Firewoll hizmetleri donanım ve yazılım olarak ikiye ayrılır. Firewoll çalışırken genel olarak dış ağdan koruduğu Ağa gelecek herhangi bir veri akışını denetler ve zararlı akışları en kısa sürede keserek güvenliği sağlar.

Neden Firewall Ve Loglama Hizmetlerinden yararlanmalıyım?

Firewall ve log hizmetleri sizin, ağınızın ya da şirketiniz güvenliği için neredeyse zorunlu olabilecek hizmetlerdendir. Bu hizmet alınırken bizim gibi profesyonel bir ekip ile anlaşmalı ve ağınızın güvenliğini en güzel şekilde sağlamalısınız. Onlarca deneyimimiz ile sizi çok iyi anlayacak ve sizin için hizmetler vereceğiz. Belleğiniz için hafif kullanışlı tasarlayacapımız hizmetler sayesinde ayrıcalığı hissedecek ve profesyonel hizmetin tadını çıkaracaksınız. Aldığınız hizmetlerde bizim için müşterinin memnuniyeti, güveni, mutluluğu ve rahatı en önemli etkenler olduğundan memnun kalacaksınız.

WhatsApp Canlı Destek